S.S.S

Dünya’da ne zamandır uygulanıyor?

MORA-Terapi çeşitli hastalıkların tedavisinde 25 yıldır kullanılmaktadır. Biorezonansla sigara tedavileri dünyada 4 yıl kadar önce başlamıştır. Sigara tedavilerinde MORA tipi biorezonansın kullanımı ise çok daha yenidir. Şu anda yoğun olarak İngiltere, Fransa, Polonya, Macaristan, Çekoslovakya’da kullanılmaktadır.


Yan etki olasılığı var mıdır?

MORA-Terapi tedavilerde çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Şimdiye kadar hiçbir ciddi bir yan etki raporlanmamıştır. Çünkü vücut için zararlı olabilecek bir uygulama vücutla rezonansa girmemekte yani vücut tedaviyi kabul etmemektedir. Ancak sigara tedavisinin sekonder etkisi olan toksinlerden temizlenme sahfasında, kişilerin özellikle detoksifikasyonla ilgili uyarılara uymaması durumunda halsizlik, bitkinlik, uyuşukluk, baş ağrısý, bulantı, terleme gibi şikayetler yaşanabildiğini bilmekteyiz.


Başarı oranı nedir?

Sigara tedavisi uygulayan her MORA merkezinde sigara bırakma oranları hergün güncellenerek o merkeze ait oranlar oluşturulmaktadır. Genel olarak söylemek gerekirse gelen kişilerin % 92′si yöntemi etkili bulmaktadır. Ancak sigara bırakma oranları % 82-84 arasında değişir. Sigara bırakma konusu kişinin psikolojik durumundan bağımsız değildir ve MORA’nın verdiği destek yanında kişinin de hazır olmasını gerektirir.


Tek seans yeterli mi?

Mora-Terapi tek seanstır. Zorlanan kişilerde sigara içmemiş olmak kaydıyla bir destek seansı yapılır. Tek seansın yeterli olmasının sebebi kişinin evde kullanması için verilen homeopatik sıvıdır. Bir yandan da yapılan uygulamanın devamı ÇİP ile sağlanır. ÇİP seans sırasında kullanılan frekansları üzerinde barındıran özel bir taşıyıcıdır ve göbeğiniz altında bulunan bir akupunktur noktası üzerine bir flaster yardımıyla yapıştırılır.


Bırakamazsam ne olacak?

Eğer bırakamamış olmanıza rağmen yapılan seansın etkisini üzerinizde biraz olsun hissediyorsanız tekrar bir bırakma girişimi için başvurmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Bu durumda sizden alınacak ücret ilkinin yarısı olacaktır. Ancak destek seansı da almanıza rağmen yapılan tedavilerin üzerinizdeki etkisini net olarak hissetmediyseniz size tekrar denemeleri önermiyoruz. Kişilerin psikolojik durumundan bağımsız olarak % 8 inde tedavi bir değişim yaratamamaktadır ve tedaviler tekrarlansa da sonuçsuz kalmaktadır. Bu durum sigara bırakma motivasyonunun yetersiz olmasıyla ilgili değildir, daha çok kişinin enerji merdiyenlerinin yapısından kaynaklanıyor olabilir. Sigarayı herhangi bir sebepten bırakmamış olmanız durumunda yapmış olduğunuz ödemenin geri verilmesi sözkonusu değildir


Tekrar başlar mıyım?

Zamanla sigara içme fikrine yaklaştığınızı hissetmeniz durumunda ya da birkaç tane olsun içmeniz halinde hemen tedavi aldığınız merkezi aramanızı, telefonda ya da yüzyüze bir görüşme yapmanızı öneririz. Bu gorusmenin kendisi bu sıkıntılı dönemi atlatmanız için yeterli olabilir ya da size tekrar bir seans önerilebilir. (İkinci bir tedavi talebinde sizden 1 yıl boyunca yarı ücret talep edilir)


ÇİP sudan etkilenir mi?

Çip sudan etkilenmez. Üzerinizdeyken banyo yapabilirsiniz ya da denize girebilirsiniz. Çipinizi cildinize yapıştırmak için kullanılan flaster kısmı kirlendiğinde ise sadece flasterini değiştirmeniz yeterli olacaktır.


Sigara bırakma garantisi veriyor musunuz?

MORA-Terapinin başarısı ile ilgili referansımız merkezlerimizde sigarayı bıraktırdığımız hastalarımızdır. Ayrıntılı olarak tuttuğumuz istatistiklerimiz de MORA-Terapinin etkisini incelemek isteyen herkese açıktır. Bunlara rağmen sigarayı bırakıp bırakmamanın kişinin kendisinin vereceği bir karara bağlı olduğunu net olarak biliyoruz. Sigara bırakma konusunda verilecek bir garantiyi etik bulmuyoruz ve bunun sigara bırakma yöntemlerinin maliyetini arttırdığını düşünüyoruz. Fiyatımızı herkesin ödeyebileceği miktarlarda tutmak ve bu şekilde daha fazla sigara tiryakisini bu dertten kurtarmak yolunu seçiyoruz.


MORA-Terapi’de kullanılan cihaz bir tıbbi tedavi cihazıdır ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından da “Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı” olarak onaylıdır.
Yani MORA-Terapi doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır.

Bilimsel çalışmalar sürmesine rağmen yöntem sigara bırakma konusunda “bilimsel olarak ispatlanmış” tedaviler sınıfında halen değildir. Bu sebeple sigara bırakma konusunda, MORA-Terapi bir “tıbbi tedavi” değildir; sigaraya karşı bir eğitim faaliyeti beraberliğinde ve klasik yaklaşımı tamamlayıcı nitelikte değerlendirilmelidir.